Rejestracja

12 256 01 24

biuro@przychodniaradziszow.pl

Aktualności

29
Paź

Położna środowiskowa

W dniu 27.10.2017 sejm przyjął nową ustawę o POZ. 

''Projekt ustawy między innymi definiuje koordynację opieki zdrowotnej nad świadczeniobiorcą w systemie ochrony zdrowia. Przyjęto, iż koordynatorem pacjenta w całym systemie ochrony zdrowia jest lekarz POZ, którego podstawowym zadaniem, jako przewodnika pacjenta po systemie, we współpracy z pielęgniarką POZ i położną POZ, jest zapewnienie pacjentowi ciągłości i kompleksowości opieki, który w ramach koordynacji inicjuje lub kontynuuje postępowanie diagnostyczno-lecznicze podejmowane w odniesieniu do świadczeniobiorcy przez innych świadczeniodawców. Pielęgniarka POZ i położna POZ w ramach współpracy z lekarzem POZ rozpoznają warunki i potrzeby zdrowotne u świadczeniobiorcy oraz problemy pielęgnacyjne, planują i sprawują kompleksową opiekę pielęgniarską, a także kontynuują postępowanie terapeutyczne zlecone przez innego świadczeniodawcę.''

​Dostosowując się do wymogów nowej ustawy zapraszamy do składania deklarancji do naszej nowej położnej środowiskowej P. mgr Marty Godzik.

​Deklarację wg przepisów składają wszystkie kobiety niezależnie od wieku oraz ustawowo noworodki płci męskiej do 6 tygodnia życia.

​Więcej o P Marcie Godzik w dziale "personel".

​Zapraszamy do wypełnienia i składania deklaracji.