Rejestracja

12 256 01 24

biuro@przychodniaradziszow.pl

Aktualności

29
Marz

Medycyna Estetyczna

LECZENIE ZMARSZCZEK Z WYKORZYSTANIEM TOKSYNY BOTULINOWEJ

Toksyna botulinowa typu A to naturalnie występujące białko bakteryjne. Niewielkie dawki tej substancji są wstrzykiwane do mięśni poddawanych zabiegowi, co blokuje przewodnictwo nerwowo-mięśniowe, w rezultacie czego następuje rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek.  Jest to małoinwazyjna, często wykorzystywana w celach estetycznych procedura.

Pierwsze oznaki działania toksyny botulinowej są widoczne po kilku dniach od zabiegu, a efekt utrzymuje się około 6 miesięcy.

LECZENIE ZMARSZCZEK Z WYKORZYSTANIEM USIECIOWANEGO KWASU HIALURONOWEGO

Kwas hialuronowy jest glikozaminoglikanem i wchodzi w skład naszej skóry, kości, chrząstki i tkanki łącznej. Najważniejszą właściwością kwasu hialuronowego jest zdolność wiązania wody, dzięki czemu skóra jest nawodniona, napięta i elastyczna. Jego forma usieciowana, nierozpuszczalna w wodzie służy jako substytucja objętości. Preparaty do wypełniania zmarszczek mają postać krystalicznego, bardzo plastycznego i elastycznego żelu, który po wprowadzeniu do skóry wypełnia zmarszczkę. Kwas hialuronowy rozkłada się w organizmie w naturalny sposób.

Efekty widoczne są zaraz po zabiegu. W zależności od preparatu i miejsca podania mogą utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy.